חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מוזיאון ההיסטוריה של סופיה (Sofia history museum)

דמיינו את זה: בניין עומד גאה, ובו עידנים של סיפורים שרק מחכים להתגלות. זיכרונות חרוטים בחפצים, כרוניקות של תקופה שנלחשו בטונים שקטים, ומארג תוסס של היסטוריה השזור במרקם של העיר. החלל המיסטי הזה הוא לא אחר מאשר מוזיאון ההיסטוריה של סופיה.

אם הקירות האלה היו יכולים לדבר, הם היו מדברים בניב של זמן, מספרים סיפורים על העבר העתיק, על התקופה הקומוניסטית ועל הבאזז של סופיה העכשווית. התכוננו לצאת למסע היסטורי, שבו חפצים איקוניים משמשים כמדריכי טיולים, וממצאים ארכיאולוגיים מזמינים אתכם לחפור עמוק יותר בתקופות שעיצבו את סופיה לעיר שהיא היום. מהרגע שאתה נכנס, אתה לא רק מבקר; אתה חוקר, מוכן לחצות את הזמן ולהתייחד עם העבר של סופיה.

תערוכות

מוזיאון ההיסטוריה של סופיה הוא מוסד תרבותי מפואר המציע הזדמנות ייחודית למבקרים לנסוע בזמן ולספוג את ההיסטוריה העשירה של סופיה. התערוכות המגוונות והמקיפות של המוזיאון מציעות אוצר בלום של ידע, ומציגות בקפידה היבטים שונים של ההיסטוריה של סופיה באופן שהוא גם סוחף וגם חינוכי.

כל תערוכה היא חלון לתקופה מסוימת, מה שהופך את המוזיאון הזה ליעד חובה לכל מי שמבקש להעמיק את הבנתו את עברה של העיר. מחפצים ומסמכים מהעת העתיקה ועד יצירות אמנות עכשוויות, המוזיאון חוצה ביד אמן את גבולות הזמן, ומספק מסע היסטורי שאין שני לו.

אחד העקרונות המרכזיים של המוזיאון טמון במחויבותו לספק מידע קונטקסטואלי לתערוכותיו. כל חפץ, בין אם מטבע עתיק או יצירת אמנות מודרנית, מוצג לצד לוחות מידע המעניקים למבקרים הבנה מלאה של הרקע והמשמעות שלו. גישה מאלפת זו היא המאפשרת למוזיאון לבצע את תפקידו העיקרי: לספק חוויה חינוכית אך מרתקת למבקרים בו.

מגוון התערוכות

בשאיפה לספק מבט מקיף על ההיסטוריה של סופיה, התערוכות במוזיאון ההיסטוריה של סופיה מגוונות ומרעננות. המבקרים ימצאו שילוב ייחודי של תצוגות המייצגות תקופות היסטוריות שונות, כולן מוקדשות לתרומה למארג העשיר של מוזיאון ההיסטוריה של סופיה. מעדויות לעבר העתיק של סופיה ועד לתצוגות המתארות את סופיה המודרנית, התערוכות מכסות ציר זמן נרחב שירתק את הקהל שלה.

ככל שתתקדמו מתערוכה אחת לאחרת, תזהו את התפתחות התרבות והמנהגים של העיר לאורך מאות שנים, ותחזקו את הרעיון שההיסטוריה היא רצף ולא אירועים בודדים בזמן. בין אם תבחרו לחקור את הממצאים הארכיאולוגיים שלה בחלק מאוחר יותר או לטבול את עצמכם בסיפורי התקופה הקומוניסטית של העיר בהמשך הביקור שלכם, המסע שלכם יועשר על ידי מגוון מדהים של מוצגים בתוך המוזיאון.

יציאה לטיול במוזיאון ההיסטוריה של סופיה מעניקה הזדמנות נדירה לטייל בתערוכות המכסות כל כך הרבה תקופות והיבטים בהיסטוריה של סופיה. זוהי הזדמנות לקלף את שכבות הזמן ולהעמיק בעברה של סופיה, ולהציע הרפתקה תרבותית מאירת עיניים, מסקרנת ובסופו של דבר בלתי נשכחת.

ממצאים ארכיאולוגיים

חלק חשוב מאוסף מוזיאון ההיסטוריה של סופיה שמושך תשומת לב משמעותית הוא מערך הממצאים הארכיאולוגיים שלהם. חלק זה מאפשר למבקרים את הזכות לנסוע אחורה בזמן כדי לגלות את סופיה העתיקה, התחקות אחר שורשי העיר מהתרבויות המוקדמות ביותר הידועות שלהם דרך שרידים חומריים אלה.

ממצאים ארכיאולוגיים אלה מעידים על התרבויות השונות ששגשגו בסופיה ובסביבתה. הממצאים באוסף המוזיאון מספקים תובנה מדהימה כיצד חיו העמים המוקדמים האלה, המסורות שלהם, ההתאמות שלהם והשפעתם העמוקה על התפתחותה של סופיה.

משמעות ממצאים ארכיאולוגיים

כל חפץ מציג נרטיב ייחודי ומשמש תיעוד שלא יסולא בפז של הפעילות האנושית. שברי כלי חרס, למשל, מציעים רמזים על החיים הביתיים והחברתיים של החברות העתיקות הללו, ומאפשרים לנו לפענח את היכולת הקוגניטיבית והתחכום התרבותי שלהן. הם עשויים להציג עיטורים או כתובות מובחנים, המספקים תובנות יקרות ערך על האמנות, התרבות והשפה הנפוצות באותה תקופה.

באופן דומה, פריטים כמו תכשיטים בעבודת יד, מטבעות או פסיפסים מורכבים מסמלים יחסי מסחר, מעמד כלכלי ורגישויות אסתטיות של התקופה. כלים אינסטרומנטליים וכלי נשק מדברים רבות על התקדמות טכנולוגית ואסטרטגיות ההישרדות שלהם. כתוצאה מכך, שרידים יקרי ערך אלה אינם רק שרידים פיזיים של העבר אלא מספרים של היסטוריות ותרבויות עתיקות.

שימור ותצוגה

מוזיאון ההיסטוריה של סופיה ממלא תפקיד מכריע בשימור שרידים אלה, ובו בזמן, להבטיח שהם נגישים לקהל מקומי ובינלאומי. המוזיאון משתמש בשיטות וטכניקות חדשניות לשימור חפצים. זה עושה עבודה מצוינת באופן שבו אובייקטים מוצגים; כל אחת מהן מקובצת ומסווגת באופן אינטליגנטי באופן חזותי המייצג את הכרונולוגיה והתפוצה המרחבית של תרבויות שונות. ככזה, המבקרים יכולים להבין כראוי את האבולוציה והתמורות של התרבות של סופיה לאורך מאות שנים.

יתר על כן, תוויות תיאוריות מפורטות ומדריכי שמע נלווים משמשים לשיפור ההבנה של המבקר של כל חפץ, ומטפחים הערכה לעבר העתיק העשיר של סופיה. המוזיאון משלב גם את העזרים הטכנולוגיים העדכניים ביותר כמו מסכי מגע אינטראקטיביים והעתקי הדפסה תלת מימדית כדי להדגיש את חווית התצוגה.

מאוצרות זהב נדירים של תראקיה הקבורים כמנחות, פסלונים וקרמיקה רומיים, כתובות ביזנטיות, ועד לשרידים של פסיפסי רצפה נוצריים מוקדמים, הממצאים הארכיאולוגיים של המוזיאון מציירים תמונה תוססת ודינמית של עברה העתיק של סופיה.

יתר על כן, התוספת המתמדת של תערוכות חדשות מבטיחה שגם אלה שביקרו בעבר ימצאו משהו חדש ומעניין במהלך ביקוריהם הבאים. מחקרים ארכיאולוגיים קונסטרוקטיביים ושיתופיים מוסיפים באופן עקבי לאוסף המוזיאון ומעשירים את השיח על העיר העתיקה וסביבותיה.

לסיכום, החלק 'ממצאים ארכיאולוגיים' מציע חלון הצצה לעבר העשיר והמגוון של סופיה, ושופך אור על התפתחות העיר, שינויים תרבותיים והשפעות לאורך אלפי שנים. כשעוברים בתערוכות השונות של מוזיאון ההיסטוריה של סופיה, זכרו לפקוח עין על התחנה הבאה שלנו, 'התקופה הקומוניסטית'.

התקופה הקומוניסטית

שום הבנה של ההיסטוריה של סופיה לא תהיה מקיפה באמת מבלי להתעמק בתקופה הקומוניסטית שלה. סופיה, כמו שאר בולגריה, נשלטה על ידי המפלגה הקומוניסטית מסוף מלחמת העולם השנייה ועד 1989, תקופה שעיצבה באופן משמעותי את הנוף החברתי-פוליטי של העיר.

מוזיאון ההיסטוריה של סופיה מספק מבט בלתי מתפשר לתקופה זו, ולא משאיר אבן בלתי הפוכה במחויבותו לשקף את המציאות של חיי היומיום, הפוליטיקה והתרבות בתקופה זו. עדות לזמנים הסוערים, הממצאים והמוצגים השונים מהדהדים בסיפוריהם של אלה שחיו בו.

חפצים ותצוגות

בין החפצים הרבים הקשורים לתקופה מורכבת זו, המבקרים ימצאו מגוון רחב של פריטים כולל כרזות תעמולה, ספרים, בגדים, חפצים אישיים, ואפילו חלקים של מכונות שהיו חלק בלתי נפרד מההתפתחות התעשייתית של העיר. תצוגה מעניינת במיוחד היא אוסף התעמולה הפוליטית, החושף את מנגנוני השליטה של המשטר במידע ובדעת הקהל.

חפציהן האישיים של דמויות בולטות מהתקופה הקומוניסטית, שנשמרו והוצגו בקפידה, מספרים צד אישי עמוק בהיסטוריה של סופיה. פריטים אלה נעים בין חפצים יומיומיים למסמכים אישיים, כל אחד עם סיפור המספק הצצה אינטימית לחייהם ולאתגרים שלהם במשטר קומוניסטי.

שימור ההיסטוריה הקומוניסטית של סופיה

על ידי הצגת חפצים אלה, מוזיאון ההיסטוריה של סופיה ממלא תפקיד חשוב בשימור והצגת תיאור אמיתי של העבר הקומוניסטי של העיר. השקפה בלתי משוחדת זו מאפשרת למבקרים לגבש הבנה משלהם על תקופה זו בהיסטוריה של סופיה, השפעותיה העמוקות על ההווה של העיר, והשלכות אפשריות על עתידה.

הביקור באגף התקופה הקומוניסטית של המוזיאון לא רק מחנך אלא גם מעורר דיונים מעמיקים על היסטוריה, פוליטיקה וחברה. מספיק להרהר בו כשמנווטים בין הממצאים הארכיאולוגיים או עוסקים בתצוגות האינטראקטיביות בחלקים אחרים של המוזיאון.

חפצים איקוניים

מוזיאון ההיסטוריה של סופיה מכיל אוצרות מרהיבים, המכונים 'חפצים איקוניים'. חפצים אלה מחזיקים בנרטיבים היסטוריים תרבותיים עמוקים ובדינמיקה חברתית שעיצבה את העיר סופיה, ומתרחקים מהמונוטוניות של מוצגים היסטוריים מסורתיים. הם מקיפים חפצים שיש להם תרומה עמוקה להיסטוריה של סופיה, בין אם באמצעות המשמעות החברתית שהם נושאים, המאבק ההיסטורי שהם מייצגים, או המורשת האמנותית שהם דוגלים בה.

השביל המתפתל המוביל לאזור החפצים האיקוניים של המוזיאון פורש מסע ציורי אל עברה של סופיה, שנקטע על ידי ציוני דרך היסטוריים ויצירות אמנות תרבותיות משמעותיות. כאן תמצאו את אנדרטת השחרור, ציון דרך היסטורי משמעותי המסמל את מאבקה וניצחונה של המדינה במהלך מלחמת רוסיה-טורקיה. הוא לא רק לוכד פרק משמעותי בעברה הסוער של סופיה, אלא גם משמש מגדלור של חוסן לאומי ונחישות. האנדרטה נותרה מגדלור מתמשך של זיכרון קולקטיבי, המהדהדת בקרב המבקרים באמצעות הנצחת העבר.

חותם אמנותי של סופיה

המוזיאון מציג גם אוסף של יצירות אמנות איקוניות המפיח חיים בהיסטוריה העשירה מבחינה אמנותית של סופיה. מיצירות עכשוויות המספרות את הנוף המודרני של סופיה ועד חפצים עתיקים המתארים את קסם העיר העתיקה, לכל יצירת אמנות יש סיפור לספר, חלק מחייה של סופיה לפתוח. הנרטיבים השזורים סביב החפצים, יצירתם, יוצריהם והשלכותיהם התרבותיות מפעילים לעתים קרובות את הכוח להעביר את המבקרים לזמן ולמקום אחרים, ויוצרים קשר חזק בין העבר להווה של העיר.

ציוני דרך אדריכליים המוצגים כאובייקטים איקוניים במוזיאון שופכים אור גם על האבולוציה העירונית של העיר, ומתחקים אחר מסלול התפתחותה מימי קדם ועד ימינו. הם מספקים דרך מרגשת ללמוד על עברה של העיר דרך המבנים האדריכליים שעדיין מעטרים את הנוף של סופיה כיום.

המאמצים הנבונים של מוזיאון ההיסטוריה של סופיה בשימור שרידים איקוניים אלה מדגישים את מחויבותו של המוזיאון לשמירה על מורשת העיר. שיתוף הנרטיבים ההיסטוריים הללו עם המבקרים לא רק מחנך אותם על ציר הזמן ההיסטורי של העיר, אלא גם מחזק את הקשר שלהם עם סופיה, ומעורר תחושה של מורשת משותפת וזיכרון קולקטיבי. בין אם זה הביקור הראשון שלך או אחד מני רבים, מדור חפצים איקוניים יכול להוכיח השפעה בהשגת הבנה של הזהות ההיסטורית של סופיה.

תצוגות אינטראקטיביות

בעולם המהיר של התקדמות טכנולוגית, מוזיאונים התפתחו עם הזמן, מרתקים את המבקרים לא רק עם תערוכות סטטיות אלא גם באמצעות חוויות אינטראקטיביות דינמיות. מוזיאון ההיסטוריה של סופיה מדגים בצורה מושלמת את השינוי הזה בגישה. חמוש במגוון מרשים של טכנולוגיות כגון מסכי מגע, מציאות רבודה ואפילו סימולציות וירטואליות, המוזיאון מספק חוויה סוחפת המפיחה חיים במורשת של סופיה.

חידושים טכנולוגיים ומעורבות מבקרים

תצוגות אינטראקטיביות אלה מספקות קישור חיוני בין הצופים לבין הנרטיבים ההיסטוריים, ומאפשרות לא רק לראות את ההיסטוריה אלא גם לחוות אותה. עם מסכי מגע, למשל, תוכלו לדפדף בין טקסטים עתיקים דיגיטליים, לחקור שרטוטים אדריכליים, או אפילו ללמוד על העיצובים המורכבים בתכשיטי אומן בקצב שלכם. זה נותן נקודת מבט בלעדית אל העבר שהוא גם חינוכי וגם מבדר.

מציאות רבודה וחוויות היסטוריות

השימוש של המוזיאון במציאות רבודה (AR) הוא אולי אחד המאמצים הדיגיטליים המסקרנים ביותר שלו. מציאות רבודה מאפשרת לצופים לעסוק בהיסטוריה של סופיה בדרכים חדשות לחלוטין. דמיינו את עצמכם מתפתלים בשוק עתיק, או עומדים בין חיילים מנצחים. חוויות כאלה הופכות את ההיסטוריה למוחשית וניתנת להזדהות יותר, ומעוררות הן את הדמיון והן את הסקרנות האינטלקטואלית.

תערוכות אינטראקטיביות ולמידה פעילה

תערוכות אינטראקטיביות מציעות גם הזדמנויות ללמידה פעילה. המוזיאון פיתח מספר מיצבים אינטראקטיביים המאפשרים לצופים להשתתף, ואף לעצב, את התגלגלות האירועים ההיסטוריים. תערוכות אלה מעוררות קשרים אישיים עם ההיסטוריה, ומעודדות הבנה עמוקה יותר באמצעות מעורבות מעשית.

קחו לדוגמה תערוכה ספציפית שבה תוכלו לשחזר באופן וירטואלי חפירה ארכיאולוגית, לחבר יחד ממצאים עתיקים – דרך יוצאת דופן לתפוס את המשימה המפרכת והדיוק הנדרשים בגילוי מחדש של העבר העתיק של סופיה. אתה יכול לשקול לבקר בחלק על 'ממצאים ארכיאולוגיים' כדי להעריך עוד יותר את המאמצים האלה.

מתן חוויית מבקרים מרתקת ודינמית כזו מציג את מחויבותו של מוזיאון ההיסטוריה של סופיה להתפתח עם הזמנים ולהפוך את ההיסטוריה לנגישה ומושכת לכל המבקרים בו. החלק 'תצוגות אינטראקטיביות' הוא עדות לגישה החדשנית של המוזיאון בהבאת ההיסטוריה העשירה של סופיה לחיים במאה ה -21.

מוזיאון ההיסטוריה של סופיה – הוראות הגעה

ממוקם בלב סופיה, מוזיאון ההיסטוריה של סופיה הוא התגלמות ההיסטוריה העשירה והמגוונת של העיר. בין אם אתה מקומי או מבקר, ההגעה למוזיאון היא די פשוטה והמדריך שלנו יספק לך את הפרטים הדרושים כדי להבטיח מעבר חלק.

תחבורה ציבורית

סופיה מתגאה במערכת תחבורה ציבורית נרחבת ויעילה. הוא כולל אוטובוסים, עגלות, חשמליות ומטרו, האחרון הוא המצב המהיר ביותר. תחנת המטרו הקרובה ביותר למוזיאון היא Serdika – רק כ -500 מטר משם. קווי אוטובוס רבים עוברים גם בסמוך למוזיאון, כאשר אוטובוסים מס '213, 214 ו -305 הם הנוחים ביותר. בדוק את לוחות הזמנים הנוכחיים ותכנן את המסלול שלך בהתאם.

מתקני חניה וציוני דרך סמוכים

עבור מבקרים המתכננים להגיע ברכב, ישנן מספר אפשרויות חניה זמינות. למוזיאון אין חניון ייעודי, עם זאת, ישנם מספר מקומות חניה ציבוריים בסביבה. שימו לב כי החניה במרכז העיר יכולה להיות מעט מאתגרת בשעות השיא. אם אתם מכירים את ציוני הדרך בעיר, המוזיאון נמצא ממש ליד מסגד בניה באשי הנודע ואולם השוק המרכזי – שני סמלים איקוניים של ההיסטוריה הרב-שכבתית של סופיה.

כתובת ופרטי התקשרות

מוזיאון ההיסטוריה של סופיה ממוקם בכתובת 1 Banski Sq., Sofia 1000, Bulgaria. לשאלות ומידע נוסף, ניתן ליצור קשר עם המוזיאון בטלפון +359 2 987 2181. מומלץ להזמין מקום מראש במיוחד לביקורים קבוצתיים גדולים או לסיורים מודרכים.

נגישות

המוזיאון נגיש באופן מלא לאנשים עם מוגבלויות, עם רמפות זמינות בכניסות, ומעליות המספקות גישה לכל הקומות. שירותים נגישים לכיסאות גלגלים מסופקים גם כן לנוחיות המבקרים.

באמת, מוזיאון ההיסטוריה של סופיה מבטיח צלילה עמוקה לתוך העבר של העיר, שבו כל חפץ מספר סיפור וכל תצוגה מעוררת סיפור. זה יותר מסתם ביקור – זה מסע בזמנים מעולם. אז למה לחכות? התחל לחקור את ההיסטוריה התוססת של סופיה בתערוכה ההיסטורית הטובה ביותר בעיר.

חפצים ראויים לציון ממוזיאון ההיסטוריה של סופיה

להלן ארבעה חפצים יוצאי דופן מתקופות שונות המוצגים במוזיאון ההיסטוריה של סופיה. הדגשת חשיבותם ההיסטורית וסיפור סיפוריהם הייחודיים מעמיקה את הבנתנו את עברה העשיר של סופיה.

תיאורתקופתהחפץ
מסכת זהב תראקיתהמאה ה-5 לפנה"סמסכה מוזהבת שמורה היטב, 24 קראט, המייצגת את פניו של מלך תראקי. עדות קריטית לאמנות המיומנת ביותר של הציוויליזציה התראקית.
לוח כתובת רומיתהמאה ה-1 לספירהלוח כתובת רומי זה, המגולף בשיש, מציע תובנות על החברה והתרבות של הרומאים שחיו בסופיה בשנים הראשונות של הכיבוש.
פוסטר קומוניסטי וינטג'התקופה הקומוניסטיתכרזת תעמולה מהתקופה הקומוניסטית המציגה רעיונות סוציאליסטיים ומקדמת את סדר היום השלטוני של אותה תקופה. חפץ מרכזי המייצג את האקלים החברתי-פוליטי של אמצע המאה ה -20 בסופיה.
המודל האדריכלי של סופיההמאה ה-19מודל מפורט ומורכב המציג את הנוף האדריכלי של סופיה במאה ה -19. הוא מספק מבט השוואתי על צמיחתה ומודרניזציה של העיר לאורך זמן.

שאלות נפוצות לגבי Sofia History Museum

יש לך שאלות לגבי מוזיאון ההיסטוריה של סופיה? מצא את התשובות לשאלות הנפוצות ביותר להלן.

 • מהן התערוכות השונות במוזיאון ההיסטוריה של סופיה?
  מוזיאון ההיסטוריה של סופיה מציג מגוון רחב של תערוכות. אלה כוללים תצוגות של חפצים עתיקים, פריטים היסטוריים מהתקופה הקומוניסטית ויצירות אמנות עכשוויות. כל תערוכה שואפת לספק חוויה סוחפת וחינוכית למבקרים בה.
 • איזה סוג של ממצאים ארכיאולוגיים ניתן לראות במוזיאון?
  המוזיאון מכיל אוסף נרחב של ממצאים ארכיאולוגיים שנמצאו בסופיה ובסביבתה. פריטים בולטים כוללים כלי חרס עתיקים, תכשיטים וכלים. שרידים אלה ממלאים תפקיד משמעותי בהבנת ההיסטוריה העתיקה של העיר.
 • כיצד מתאר המוזיאון את התקופה הקומוניסטית של סופיה?
  המוזיאון מקדיש פרק שלם לתקופה הקומוניסטית של סופיה. הוא מציג חפצים מרכזיים ותצוגות הקשורות לתקופה זו, כגון כרזות תעמולה, בגדים וחפצים אישיים של דמויות בולטות, ומציע למבקרים הצצה לעברה של העיר תחת הקומוניזם.
 • מהם חלק מהחפצים האיקוניים המוצגים במוזיאון?
  המוזיאון מדגיש חפצים איקוניים כמו אנדרטת השחרור, יצירות אמנות משמעותיות וציוני דרך אדריכליים שמילאו תפקיד חיוני בהיסטוריה של סופיה. כל חפץ נושא רלוונטיות היסטורית ותרבותית ומלווה בסיפור שמאחוריו.
 • האם יש תצוגות אינטראקטיביות במוזיאון?
  כן, המוזיאון מציג תצוגות אינטראקטיביות המשתמשות בטכנולוגיות כמו מסכי מגע ומציאות רבודה כדי להציע חוויה דינמית ומרתקת. תערוכות אלה מבטיחות שהמבקרים יוכלו להשתתף וללמוד באופן פעיל.
 • איך מגיעים למוזיאון ההיסטוריה של סופיה?
  המוזיאון נגיש באמצעות מספר אפשרויות תחבורה ציבורית. בנוסף, ישנם מתקני חניה ומספר ציוני דרך בקרבת מקום. כתובתו המדויקת של המוזיאון ופרטי הקשר שלו מסופקים גם כן כדי לסייע למבקרים להגיע למוזיאון.

יתרונות הביקור במוזיאון ההיסטוריה של סופיה

סיור במוזיאון ההיסטוריה של סופיה מגיע עם שפע של יתרונות המבטיחים חוויה מעשירה לכל המבקרים. הנה כמה מהיתרונות שתוכלו ליהנות מהם בביקורכם:

 • חוויה חינוכית: המוזיאון מספק תובנה עמוקה על ההיסטוריה העשירה והמגוונת של סופיה, ומסייע למבקרים להבין ולהעריך את מורשתה התרבותית באופן מקיף.
 • תצוגות אינטראקטיביות: השימוש החדשני בטכנולוגיה, הכוללת מסכי מגע ומציאות רבודה, הופך את הביקור במוזיאון לחוויה דינמית ומרתקת, המקדמת למידה ובידור פעילים.
 • מגוון חפצים: עם תערוכות מתקופות שונות – חפצים עתיקים, חפצים מהתקופה הקומוניסטית ויצירות אמנות עכשוויות, המוזיאון מציע טאטוא רחב של העבר וההווה של סופיה.
 • חפצים איקוניים: המוזיאון הוא ביתם של חפצים משמעותיים ואיקוניים מההיסטוריה של סופיה, מה שהופך אותו ליעד חובה לביקור עבור חובבי היסטוריה וחובבי אמנות כאחד.
 • מיקום נגיש: בהיותו ממוקם בלב העיר, המוזיאון נגיש בקלות באמצעות אפשרויות תחבורה ציבורית שונות, מה שהופך אותו לנוח עבור מקומיים ותיירים כאחד.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בבולגריה מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על סופיה, בולגריה!

דילוג לתוכן