חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מוזיאון האשליות (Museum of illusions) בסופיה

דמיינו את עצמכם נכנסים לעולם שבו הגבולות בין מציאות לאשליה מיטשטשים, שבו הארצי הופך ליוצא דופן והרגיל, יוצא דופן. ברוכים הבאים לחקור את מוזיאון האשליות בסופיה, מקום שנוגד את ההיגיון ומאתגר תפיסות!

במרחב הזה שבו אשליה ומציאות מתנגשות, אתה לא רק צופה פסיבי. במקום זאת, אתם הופכים למשתתפים פעילים, שוקעים בעולם שבו שום דבר אינו כפי שהוא נראה. מתערוכות אינטראקטיביות מבלבלות ועד אשליות אופטיות מדהימות ויצירות אמנות מכופפות מוח, זוהי חוויה שמתעלה על גיל ושפה. בין אם אתה ילד סקרן, נער סקרן או מבוגר מהורהר, מוזיאון האשליות מבטיח לשחרר את החוקר שבתוככם.

אז, האם אתה מוכן לאפס את החושים שלך, לחווט מחדש את האמונות שלך ולהמציא מחדש את הבנתך את העולם בזמן שאנו צוללים לתוך המעמקים המיסטיים של המוזיאון הקסום הזה?

תערוכות אינטראקטיביות

מעבר לחזיתות הבטון של מוזיאונים מסורתיים יותר, לעתים קרובות אנו משתוקקים לחוויה סוחפת ומרתקת שמרגשת את החושים שלנו ומזינה את סקרנותנו. מוזיאון האשליות בסופיה מציע בדיוק את האלמנט האינטראקטיבי הזה שמשאיר את המבקרים מרותקים ומפותים. הרעיון פשוט אך עמוק, ומתמקד בתערוכות אינטראקטיביות המעוררות יראת כבוד ומספקות הזדמנויות למידה בעלות תובנה.

מוזיאון האשליות אינו מוזיאון רגיל. הוא מתרחק מהקונבנציונלי, עם תערוכות שנועדו לעסוק, להדהים ולהדהים. קחו, למשל, את מבוך המראה, מערך מלא במשטחים רפלקטיביים רבים שהופך את עולמכם על פיו. המבוך מתעתע בתפיסה שלך ומשאיר אותך בשאלה באיזו דרך ללכת. זה לא רק טיול מהנה אלא גם אתגר ניווט מדהים, אידיאלי לנשמות הרפתקניות.

מנהרת הוורטקס

ויש גם את מנהרת הוורטקס המהפנטת, אחת מתערוכות הדגל האינטראקטיביות של המוזיאון. כאן, נראה שהאדמה מתעוותת ומסתובבת בזמן שאתה נשאר נייח. ההליכה בו היא עניין מסחרר, כשהמוח שלך נאבק ליישב את האשליה עם המציאות. זוהי עדות לכוחה של התפיסה האנושית ולתרמיות שהיא יכולה לפעמים ליפול קורבן להן.

זו ההברקה של מוזיאון האשליות בסופיה. היא לוקחת מושגים מופשטים מתחום הפיזיקה, הפסיכולוגיה והאמנות, וממזגת אותם לחוויות קונקרטיות ואינטראקטיביות. זה הופך את הלמידה למעשית ומהנה, ומקדם גישה חקרנית שגם שובה לב וגם מחנכת.

עם תערוכות ומיצבים המשתנים ללא הרף, מוזיאון האשליות שומר על עצמו רענן ומעודכן, ומבטיח שלא יהיו שני ביקורים זהים. במקום זאת, מוצג בפניכם עולם חדש של תערוכות אינטראקטיביות בכל פעם, כולן נועדו לבחון את החושים שלכם ולהרחיב את דעתכם.

החקירות האינטראקטיביות האלה לא רק מזמינות צופים; הם דורשים משתתפים. המבקרים במוזיאון האשליות הופכים לחברים פעילים בתערוכות, תפיסותיהם ופרשנותם משנות את החוויה. ממד זה של אינטראקטיביות מציב את המוזיאון כאטרקציה בולטת בסופיה, ומציע הרבה יותר מסתם חווית צפייה.

אשליות כפופות

הרעיון של אשליות כפופות הפך פופולרי יותר ויותר בתחום התפיסה, המדע והאמנות החזותית. הם ממלאים תפקיד חיוני במוזיאון האשליות, לוכדים את סקרנותם של המבקרים הרבים בו ומעצימים את הפלא הקסום הכללי של המקום. אבל מה הן בדיוק אשליות כפופות?

אשליות כפופות הן למעשה עיוותים תפיסתיים המאתגרים את הבנתנו את המציאות הפיזית, ומתמרנים את האופן שבו אנו מבינים צורה, גודל, צבע ועומק. אשליות אלה סובבות סביב יחסי הגומלין הדינמיים בין רמזים חזותיים לבין הפרשנות של המוח שלנו לאותות אלה. המוזיאון מציע מגוון תערוכות המציגות את האשליות המסקרנות ומעוררות המחשבה הללו.

חדר איימס

דוגמה בולטת לאשליה כפופה במוזיאון היא חדר איימס. החדר המוזר הזה מעוצב בפרספקטיבה מעוותת כל כך שהוא מעוות את התפיסה החזותית של עומק וגודל. כאשר אנשים עומדים בפינות שונות של החדר, נראה שהם מתכווצים באופן דרמטי או גדלים בגודלם. הממדים יוצאי הדופן של החדר יוצרים תחושה של מבוכה ומאלצים רבים לפקפק באמינות של עיניהם.

חפצים מכופפים ומוטים

מאפיין שובה לב נוסף של אוספי האשליות הכפופים למוזיאון הם החפצים המכופפים והמוטים. נראה כי יצירות אלה שתוכננו במיוחד קוראות תיגר על חוקי הפיזיקה מכיוון שנראה שהן נחות בזוויות בלתי אפשריות, ומעוררות את תחושת האיזון והאוריינטציה המרחבית שלנו. למרות ההבנה שכוח הכבידה אמור להפיל את העצמים הממוקמים באופן מוזר, העיניים שלנו מרומות להאמין שהן יכולות לשמור על מיקומן הבלתי סביר.

הבית המוטה והחדר המסתובב

בין שאר החוויות המרתקות, תוכלו למצוא את הבית המוטה ואת החדר המסתובב. מיצבים אלה משחקים עם יישור רמזים חזותיים, ומטים את תחושת המציאות שלנו. חלק מהפלא שלהם טמון בעיוות חסר המאמץ לכאורה של מרחבים רגילים ומוכרים למחוזות של אשליה מסקרנת, המתריסה נגד הבנתנו המופנמת את חוקי הטבע והפיזיקה.

לסיכום, אשליות כפופות המוצגות בחללים הייחודיים של מוזיאון האשליות בסופיה מציעות אמצעי ייחודי ואינטראקטיבי לתפוס את העולם אחרת. הם מתמרנים רמזים חזותיים בסיסיים שלעתים קרובות אנו לוקחים כמובנים מאליהם, מותחים את הקבלה שלנו של מה שאפשרי ומדרבנים את הסקרנות שלנו כלפי מגבלות התפיסה שלנו.

אשליות אופטיות

אשליות אופטיות תמיד ריתקו את בני האדם בשל יכולתם להשתעשע במוחנו ובתפיסותינו. במוזיאון האשליות בסופיה מתעוררות לחיים אשליות אופטיות, מבקרים מרתקים בכל הגילאים. כוח המשיכה של אשליות אלה טמון ביכולתן לתמרן את התפיסה החזותית שלנו ולאתגר את הבנתנו את המציאות.

אחד ההיבטים הבסיסיים של אשליות אופטיות אלה הוא האופן שבו הן קוראות תיגר על תפיסת העומק, האורך והגודל שלנו. דוגמאות חיוניות לכך כוללות קלאסיקות כמו אשליית מולר-לייר, שבה שני קווים זהים נראים באורכים שונים בשל זוויות החצים המכסים כל קו. ביקור במוזיאון מציע הזדמנות להתבונן באשליה זו ועוד יותר בסביבה חיה ואינטראקטיבית, בה תוכלו לעסוק באופן פעיל בתערוכות ולחוות את התופעות המדהימות הללו ממקור ראשון.

אשליות נבחרות

עמוד התווך של היצע המוזיאון בקטגוריה זו הוא משולש קניזה המסקרן. אשליה זו היא משולש לבן שווה צלעות, לכאורה בהיר יותר מהרקע, ונראה מול שלושה עיגולים שחורים ומשולש בעל קווי מתאר שחורים. התודעה ממלאת את הפער המשולש, ויוצרת אשליה של משולש שלא באמת נמצא שם.

תצוגה מכושפת נוספת במוזיאון היא הגליל הדו-משמעי. אשליה מרתקת זו מציגה את הפרשנות של המוח לאובייקט תלת-ממדי באמצעות תמונה דו-ממדית. נראה כי הצילינדרים משנים את צורתם כאשר צופים בהם מזוויות שונות, מה שמדגיש את הקשר המשעשע בין פרספקטיבה לתפיסה.

חדר אינפיניטי

חדר האינסוף הוא בין המוצגים הקסומים ביותר במוזיאון. חדר זה, המלא בקירות מראות ובאורות מוקפדים, יוצר אשליה אופטית של מרחב אינסופי, ומשאיר את המבקרים ביראת כבוד לנוכח המחזה. החדר יוצר אשליה של אינסוף, רק מקרה אחד מני רבים שבהם המוזיאון רותם את כוחה של האשליה כדי להעביר את המבקרים אל מעבר לגבולות מיקומו הפיזי בסופיה.

בסך הכל, מוזיאון האשליות מדגים במיומנות כיצד אשליות אופטיות מתמרנות את התפיסה החזותית שלנו, ויוצרות תחושה של סקרנות ששומרת על המבקרים מעורבים ולהוטים לחקור עוד. לא רק שתערוכות אלה מספקות חוויה חינוכית אינטראקטיבית, כפי שנחקר בהמשך החלק 'חוויה חינוכית', אלא שהן גם עומדות כעדות ליכולתו של המוזיאון לעסוק במבקרים על ידי משחק מיומן עם תפיסתם.

אטרקציה לכל המשפחה

אחד המאפיינים הייחודיים שמבדילים את מוזיאון האשליות בסופיה ממוזיאונים אחרים הוא יכולתו יוצאת הדופן לספק את כל הגילאים והאינטרסים. הורים, סבים וסבתות, בני נוער או ילדים קטנים, אף אחד לא עוזב בלי ניצוץ של תדהמה בעיניים. המוזיאון מגשר להפליא על פער הדורות עם המשיכה האוניברסלית שלו של אשליות אופטיות מסקרנות ותערוכות אינטראקטיביות מעשיות.

במקום להיות צופים קונבנציונליים, המבקרים מוצאים את עצמם הופכים למרכיבים חיוניים בתערוכות המוצגות. לדוגמה, מבוך המראה הידידותי לילדים מספק אתגר שובב לילדים, מקדם פתרון בעיות ומשפר את הריכוז. מצד שני, בני נוער יכולים לעסוק בחידות מורכבות יותר או לנסות את כוחם בפתרון חידות מסקרנות, טיפוח חשיבה ביקורתית תוך שמירה על בידורם.

תערוכות מרתקות ומעוררות

יש איזון מדהים בין למידה למשחק. הצעירים יכולים ליהנות מהחדר המוטה (Tilted Room), שבו הרצפות מוטות אך המוח מאמין שהכל ישר, מה שמוביל לאתגר פיזי מרגש עם שיעורים בסיסיים על תפיסה. יש לציין כי המוזיאון מציע גם חוויה חושית ייחודית עם מנהרת הוורטקס המסנוורת מבקרים בכל הגילאים בכך שהיא גורמת להם להטיל ספק בתחושת האיזון והאוריינטציה שלהם.

יתר על כן, אזור משחקי המוח, מקום פופולרי למבוגרים, מלא בטיזרי מוח, חידות תלת ממד ומשחקי אסטרטגיה שלא רק מעסיקים מוחות אלא גם מקדמים רוח תחרותית בריאה. בינתיים, חברים מבוגרים יותר יכולים להתענג על ההזדמנות לחקור ולהבין את העקרונות המדעיים העמוקים מאחורי אשליות הכפיפות, שנדונו בעבר.

כך, כל שכבת גיל מוצאת את הפעילות המאתגרת המתאימה לה שמשאירה אותה מכורה. יתר על כן, משחקים וחידות אינטראקטיביים כאלה הופכים לעתים קרובות לזרז לרגעים בלתי נשכחים של גיבוש משפחתי, מה שהופך אותו ליותר מסתם ביקור במוזיאון.

אז בין אם אתם מתכננים טיול משפחתי חינוכי או יום כיף מלא שעשועים, מוזיאון האשליות בסופיה מגלם בתוכו אטרקציה לכל המשפחה. היו מוכנים לחוויה מלאה בצחוק, היקסמות, למידה, והכי חשוב, אשליות שיבלבלו את החושים שלכם ויפוצצו לכם את המוח. בהמשך המאמר נחקור גם כיצד חוויות מלהיבות אלה מתגלות גם כחינוכיות, ומציעות הבנה עמוקה יותר של המורכבות של התפיסות שלנו.

גלריה של יצירות אמנות מכופפות מוח

מוזיאון האשליות בסופיה, מלבד רפרטואר המיצבים האינטראקטיביים שמשחקים עם התפיסה, מציע גם גלריה מדהימה של יצירות אמנות מכופפות מוח. מקלט יוצא דופן זה מהדהד את כוחן של יצירות אמנות להטעות, לבלבל ולהדהים, לכאורה להתריס נגד חוקי הטבע והפיזיקה, וליצור חוויה סוחפת ומעוררת השראה.

הליכה בגלריה משולה לכניסה לתוך ציור תוסס, שבו כל יצירה מספרת סיפור מרתק המסוגל לגרות את הדמיון ולעורר רגשות עמוקים. היא פועלת כמעבדה אמיתית לקריאת תיגר על הסטטוס קוו של התפיסה, לטשטוש הגבולות בין מציאות לאשליה, צורה ותפקוד.

יצירות אמנות מרכזיות

תערוכה בולטת בחלק זה של המוזיאון היא החדר האנמורפי. אנמורפוזה, טכניקה לכיפוף פרספקטיבה, כרוכה בהשלכה או בפרספקטיבה מעוותת, הדורשת מהצופה לתפוס נקודת מבט מסוימת, ומשנה באופן קיצוני את הדימוי הנתפס ממוזר ובלתי ניתן לזיהוי לשלמות קוהרנטית. המיצב מציע תופעה אופטית קסומה, הכובשת את המבקרים באיכויותיו הטרנספורמטיביות.

תערוכת חובה נוספת היא גלריית האשליות. הגלריה מחזיקה אוסף מגוון של עיצובי אשליות אופטיות שנוצרו על ידי אמנים ידועים. צורות צפות מעל בד הציור, דמויות מגיחות באורח פלא מתוך בליל של צבעים, ותמונות שטוחות מקבלות עומק. מול יצירות אמנות עוצמתיות אלה, המבקרים יכולים לחוות את יחסי הגומלין המשכנעים של צל ואור, דפוס ותפיסה, מציאות ואשליה.

טכניקות אמנותיות

יצירות אמנות אלה, כפי שניתן לראות בחדר האנמורפי ובגלריית האשליות, משתמשות בטכניקות אמנותיות שונות כדי לתמרן את החזון שלנו, ולמשוך אותנו לעולם שבו מה שאנו רואים אינו תמיד מה שהוא נראה. בין אם מדובר בשימוש בזווית ופרספקטיבה באנמורפוזה או במורכבות האשליות בגלריה, תערוכות אלה בוחנות את גבולות התפיסה והעיבוד הקוגניטיבי שלנו.

בעודם מעריכים את יצירות האמנות המדהימות הללו, המבקרים מוצאים את עצמם לעתים קרובות במעגל של גילוי וגילוי מחדש. ככל שעולים נושאים דומים מחקירתנו אחר אשליות אופטיות וכפופות, כך גם מימוש הפרדוקס התמידי של הראייה – מדגיש רעיון שנדון בו בהמשך החלק הבא שלנו על הדגמות נפיצות של אשליה.

בסופו של דבר, גלריית האמנות עושה יותר מאשר לבדר; זה מעשיר את ההבנה שלנו של תפיסה חזותית ופסיכולוגיה קוגניטיבית. אוסף יצירות אמנות מכופף מוח זה משמש עדות למחויבות של מוזיאון האשליות להציג חוויה המשלבת חינוך, אמנות ובידור בדרכים שאין שני להן.

הפגנות נפיצות של אשליה

מוזיאון האשליות בסופיה הוא לא רק על מתקנים סטטיים או ייצוגים נייחים של חידות מוח. אחד המאפיינים המרגשים והמרתקים ביותר של מוזיאון האשליות הוא ההופעות החיות וההופעות המדגימות את עולם האשליות בפעולה אמיתית. הפגנות נפיצות אלה מציעות רכבת הרים של רגשות ומעוררות תחושה של יראת כבוד עם הטריקים המדהימים והאשליות החדשניות שלהם.

הופעות חיות אלה משלבות אלמנטים של קסם, מדע וחינוך כדי להשאיר את הקהל על קצה מושביו. הם נועדו להיות משעשעים ומרתקים, ומספקים חוויה סוחפת מאוד מתחילתה ועד סופה. אביזרים, תאורה ואפקטים קוליים ממלאים כולם תפקיד אינטגרלי בבימוי הדגמות האשליה המבלבלות הללו.

הקסם של אמנות המיצג

מתוך המיצגים הסטטיים אל תוך הדינמיקה, אמני המיצג מנצלים את כל המדיום העומד לרשותם כדי ליצור קשר עם הקהל ולהפיח חיים בטריקים. הבמה הופכת לתיאטרון למשחקי חשיבה, מעורר מחשבה ומאתגר דעות קדומות. המבצעים מזמינים את הקהל להיות חלק מהאשליה, ויוצרים סביבה שבה המבקרים מרגישים מעורבים אישית בתעלומה הנפרשת לפניהם.

תאורה ואפקטים קוליים

בעוד שההופעות עצמן מרתקות מאוד, השכבה הנוספת של סביבה מבוקרת במומחיות מעצימה את השפעתן באופן דרמטי. תאורה מכווננת במדויק מסייעת להטיל צללים וליצור ניגודים שעושים טריקים לעין האנושית. הנוף הקולי, המותאם אישית לכל מצגת, מגביר את מצב הרוח ומפנה את תשומת הלב, מה שהופך את האשליות למשפיעות עוד יותר.

בעיקרו של דבר, הדגמות נפיצות אלה של אשליה אינן עוסקות רק בחשיפת תכסיסים או בהצגת האופן שבו האשליות מתמרנות את תפיסותינו. במקום זאת, הם משמשים כחוויה אינטראקטיבית שבה למידה מתמזגת עם בידור, ויוצרת חוויה ייחודית ומשותפת שחייבת להשאיר כל מבקר ביראת כבוד. הם מטפחים הבנה של האופן שבו מוחנו יכול לתפוס ולפרש את המציאות, ומדגימים את הפוטנציאל של היכולות הקוגניטיביות שלנו ואת העולם המרתק של אמנות האשלייה.

ההתרגשות והיראה הנובעות מצפייה באשליות אלה ממקור ראשון הן חלק מהותי מחוויית מוזיאון האשליות. המבקרים עוזבים עם הערכה עמוקה יותר למורכבות התפיסה והבנה חדשה של יופיין של אשליות. לכן, כשאתם מתכננים את מסלול הטיול שלכם סביב סופיה, דאגו להשאיר מספיק זמן להדגמות האשליה הנפיצות האלה במוזיאון האשליות. אתם בטוח תחזירו הביתה לא רק זיכרונות אלא ידע וכבוד חדש לכוחו של המוח האנושי.

"`

תערוכות פופולריות והאטרקציות הייחודיות שלהן

להלן טבלה מפורטת המדגישה כמה מהמוצגים הפופולריים ביותר במוזיאון האשליות בסופיה, ומציעה הצצה קטנה למה שהמבקרים יכולים לצפות:

תיאורהתערוכהאטרקציה
מבוך מראהמיצב דמוי מבוך מלא מראות המשקפות את התמונה שלך ממספר אינסופי של זוויות.חוו את התחושה המדהימה של חלל ללא התחלה או סוף.
חדר מסתובבחדר מוטה בזווית חדה, משחק עם תפיסת האיזון וכוח הכבידה.צלמו תמונות "מתריסות כוח משיכה" שמראות אתכם הולכים על קירות או תלויים מהתקרה.
חדר אינפיניטיחדר מסנוור מלא מראות ואורות, היוצרים אשליה של חלל אינסופי.ללכת לאיבוד ביקום בלתי נגמר לכאורה של אורות והשתקפויות.
צילינדר דו-משמעיאשליה אופטית שבה השתקפות הצילינדר במראה שונה מצורתו האמיתית.התבוננו ונסו להבין את הפער המפתיע בין המציאות להתבוננות.

"`

שאלות נפוצות לגבי מוזיאון האשליות בסופיה

כל מה שאתה צריך לדעת על החוויה המרתקת והחינוכית הזמינה במוזיאון האשליות בסופיה.

 • מה מבדיל את מוזיאון האשליות ממוזיאונים אחרים?
  מוזיאון האשליות מציע חוויה אינטראקטיבית ייחודית, המאפשרת למבקרים לעסוק ישירות בתערוכות. כל מיצב נועד לאתגר תפיסות ולפתוח את המוח לממדים חדשים של הבנה.
 • האם אתה יכול להסביר את הרעיון של אשליות כפופות?
  אשליות כפופות הן תופעות חזותיות מסקרנות שמתעסקות עם התפיסה שלנו. הם מוצגים באובייקטים או בחללים מכופפים או מוטים, ויוצרים הסחה משכנעת בין המציאות לבין האופן שבו אנו תופסים אותה.
 • מדוע אשליות אופטיות הן מרכזיות בנושא המוזיאון?
  אשליות אופטיות מציעות תובנות לגבי האופן שבו המוח שלנו מפרש גירויים חזותיים. הם מעוררים דיסוננס קוגניטיבי ומאתגרים את הבנתנו הקבועה מראש של העולם, מה שהופך אותם לנושא מחקר מרגש במוזיאון.
 • האם מוזיאון האשליות מתאים לילדים?
  בהחלט. מוזיאון האשליות נועד להיות אטרקציה ידידותית למשפחות, ומציע משחקים אינטראקטיביים, פאזלים ותערוכות הפונות למבקרים בכל הגילאים.
 • מה אפשר ללמוד מביקור במוזיאון האשליות?
  המוזיאון משלב בידור עם חינוך, ומאפשר למבקרים להבין מושגים פסיכולוגיים ומדעיים מורכבים באמצעות חוויות למידה אינטראקטיביות.
 • האם זה רק תערוכות או שיש גם הדגמות חיות של אשליות?
  מוזיאון האשליות מציע מגוון רחב של הדגמות חיות המעוררות אשליות לחיים. מופעים אלה משתמשים בתאורה, סאונד וטריקים מפתיעים כדי להכניס רובד נוסף של התרגשות לחוויה.

"`

יתרונות הביקור במוזיאון האשליות בסופיה

בין אם אתם מעוניינים באשליה אופטית, חוויות אינטראקטיביות או פשוט סוג אחר של פעילות חינוכית, למוזיאון האשליות בסופיה יש הרבה מה להציע:

 • מרתק באופן ייחודי: המבקרים זוכים לקחת חלק בחקירות מעשיות, אינטראקציה אמיתית עם התערוכות במקום רק להתבונן מרחוק.
 • מתיחת מחשבות: השילוב המסקרן של אשליות אופטיות ואשליות כפופות מאתגר את תפיסת המציאות של המבקרים, מעורר מחשבה ומלבה סקרנות.
 • כל הגילאים מתקבלים בברכה: עם סגמנטים שתוכננו במיוחד לילדים, בני נוער ומבוגרים, מדובר באטרקציה שכל המשפחה יכולה ליהנות ממנה יחד.
 • כיף פוגש חינוך: התערוכות יותר ממבדרות; הם גם מספקים חוויה חינוכית, הממחישים עקרונות מדעיים ופסיכולוגיים בצורה מהנה ומרתקת.
 • צורת אמנות נדירה: הגלריה מתארת צורה אמנותית ייחודית המעוגנת במושגים של תפיסה, אשליה ופסיכולוגיה, דבר שנדיר לראות בגלריות אמנות רגילות.
 • הדגמות דרמטיות: המוזיאון מארח מופעים חיים הכוללים טריקים ואשליות תיאטרליות, המוסיפים אלמנט של ריגוש לחוויה.

"`

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בבולגריה מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על סופיה, בולגריה!

דילוג לתוכן