חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סופיה- סיור הליכה בעקבות הקומוניזם

סופיה- סיור הליכה בעקבות הקומוניזם

כשטסים לחופשה בחו"ל לא מדובר רק על המרחקים שנוסעים, אלא על עומקה של הטבילה התרבותית וההיסטורית שנחווה. סופיה, בירתה הקסומה של בולגריה, קורצת למבקריה לא רק עם הקסם שלה והאתרים שפזורים לאורכה, אלא גם בסיפורים המרתקים שלה על עידן מאחורי מסך הברזל. אם הייתם מגדירים את עצמכם חובבי היסטוריה, או שתקופת הקומוניזם הבולגרית מושכת אתכם, הגעתם למקום הנכון. סיור ההליכה בעקבות הקומוניזם ייקח אתכם למסע בן שלוש שעות בו תצללו אל עברה המורכב של סופיה ותבינו באמת את עולם הקומוניזם והמלחמה הקרה.

לצעוד אחורה בזמן

כשתצאו להרפתקה שלכם בעיר הבירה של בולגריה, לא רק תחצו את רחובותיה ההיסטוריים של סופיה, אלא תצאו למסע אחורה בזמן, לתקופה בת 45 שנה שבה בולגריה ועיר הבירה סופיה היו עטופות בחיבוק האידיאולוגיה הקומוניסטית. עבור חובבי היסטוריה נלהבים או מטיילים סקרנים, זוהי הזדמנות נדירה לקבל הבנה והצצה מקיפה כיצד נראו החיים בצד המזרחי של מסך הברזל.

ציוני דרך של עידן עבר

הסיור מתחיל במטה לשעבר של המפלגה הקומוניסטית הבולגרית. אפילו כשהעולם המודרני שמסביב אולי מצליח להסתיר את ייעודו של המבנה במבט ראשוני, המקום עומד כתזכורת לימים עברו בעיר. לאחר סיור מרתק סביב אותו מטה היסטורי תמשיכו לשוטט ברחובותיה של סופיה, כשכל צעד וכל ציון דרך חושף רובד נוסף של העבר הקומוניסטי. אחד מהאתרים בהם תבקרו בסיור הוא מתקן החקירות של המשטרה החשאית, שרק אפשר לדמיין את החקירות האכזריות במקום שבו שתיקה הייתה כזהב. 

הסיור ייקח אתכם גם לגלות מאוזוליאום הרוס, שריד נוקב של אותה התקופה, כשבחורבותיו מסתתרים סיפורים על כוח ותעמולה. תבקרו גם באנדרטה של הצבא הסובייטי ובארמון התרבות הלאומי שמציגים בצורה מדהימה את החותמות הארכיטקטוניות והאידיאולוגיות של אותה התקופה.

הבנת הקומוניזם: יותר מסתם אידיאולוגיה פוליטית

לא מדובר רק על השרידים הפיזיים של העידן הקומוניסטי שתזכו לראות במהלך הסיור, כי המהות האמיתית של הסיור טמונה בנרטיב מלא התובנה שלו. תוך כדי הליכה ברחובות, המדריך שלכם יאיר את עיניכם תוך שהוא מעניק לכם סקירה עמוקה על עולם הקומוניזם, שתאפשר לכם לצלול עמוק אל תוך מושג 'המרקסיזם-לניניזם'. זוהי הזדמנות להבין את הסלע האידיאולוגי שעליו נבנה הפרק הקומוניסטי של בולגריה.

פרספקטיבה מאוזנת

אחד המאפיינים הבולטים של סיור זה הוא הגישה המאוזנת שלו. במקום להישען על הקצוות של דמוניזציה או האדרה, הסיור מלמד על היתרונות והחסרונות של אותה התקופה. הסיור אינו נוקט בעמדה פוליטית כזו או אחרת, כשהוא מספק סקירה הוליסטית של אותו עידן- הטוב, הרע, המורכב, ומה שביניהם.

במהלך הסיור תגלו על מערכת היחסים המורכבת שהייתה בין הממשלה הקומוניסטית לתושבים הבולגרים, ותשמעו כיצד השפיע הקומוניזם על הדת, עמוד השדרה של חברות רבות? מה לגבי תעשייה, כלכלה ותרבות? כיצד השתנו חיי היומיום של הבולגרי המצוי, ותשמעו אילו סיפורים על חוסן, הסתגלות ומאבק מסתירים הרחובות בהם אתם צועדים.

בסוף המסע שלכם סופיה לא תהיה רק ​​עיר של מבנים ורחובות יפים. זו תהיה ישות חיה נושמת עם סיפור מרתק לספר, סיפור על שאיפות, מאבקים והתפתחותה של אומה. סיור ההליכה הקומוניסטי לא רק מספק הקשר היסטורי אלא גם מביא את הצד האנושי של ההיסטוריה, ומוסיף עומק וממד שעוזרים לנו המטיילים להבין ולהכיר באמת את סופיה ובולגריה.

מידע חשוב

סיור ההליכה הינו באורך של כ-3 שעות, והוא מועבר על ידי מדריך מקצועי דובר אנגלית.

הסיור הינו סיור הליכה בחוץ ולכן יש להיערך לכך בהתאם מבחינת לבוש.

ניתן להגיע לסיור בכל גיל, אך הסיור מומלץ בעיקר למתבגרים ולמבוגרים שיעריכו את הסקירה ההיסטורית לאורך כל הסיור.

כרטיסים: עלות הסיור הינה 14.5 אירו למבוגר, ילדים מתחת לגיל 11 לא משלמים.

הסיור מתקיים כל יום בשעה 16:00, ויש להזמין כרטיסים מראש.

נקודת המפגש: נקודת המפגש לתחילת הסיור הינה Sofia City Court, שנמצא במרכז העיר.

כתובת נקודת המפגש: Vitosha Blvd 2, 1000 Sofia Center, Sofia.

לסיכום, לכל עיר בעולם יש סיפור לספר, סיפור על תקומה, על מאבק, על איומים ועל ניצחונות, אבל הסיפורים של סופיה, במיוחד מהפרק הקומוניסטי שלה, הם ייחודיים, מסקרנים וחיוניים להבנה מקיפה של ההיסטוריה של מזרח אירופה. סיור ההליכה הקומוניסטי הוא יותר מסתם סיור, אלא מסע עמוק אל לב עברה של סופיה.

בין אם אתם חובבי היסטוריה, מטיילים נלהבים או סתם סקרנים, הסיור הזה הוא הזדמנות שאסור לפספס, כזו שתאפשר לכם לראות את סופיה מבעד לעדשה בזווית שרק מעטים זוכים לחוות.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בבולגריה מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על סופיה, בולגריה!

דילוג לתוכן